+90 212 875 90 47

Makam Bayrağı

Ürün Açıklaması

Makam bayrağı, kamu ve özel kurumların makam odalarında, ve çeşitli organizasyonlarda kullanılan görsellik açısından oldukça büyük öneme sahip bir iç mekan bayrak türüdür. Makam bayrağı krom veya sarı prinç kaplamalı direkler ile birlikte kullanılır ve direklerin üstünde ay yıldız amblem bulunur. Makam bayrağı telalı ve çift kat saten olmak üzere 2 ayrı şekilde imal edilir.

Makam Bayrağı Ölçüleri

Bayrak Ebatı: 100×150 cm

Direk Boyu: 2,30 cm

Kullanım Alanları

Makam bayrakları, makam odalarında, açılışlarda, konferanslarda, toplantılarda, resmi törenlerde firma yönetici odalarında ve tanıtımlar gibi birçok farklı yerde kullanılabilir. Makam bayrağı direkleri ile birlikte kullanılır ve kullanımı oldukça basittir.

Saten Kumaş Özellikleri

Saten kumaşın kalitesi gramaj fazlalığından anlaşılmaktadır. Metre kare başına düşen ağırlık ne kadar fazla ise ipliklerin de o kadar yoğun ve sık dokunmuş olduğu anlamına gelmektedir. Genel olarak ideal kalite 140 gram saten kumaştır.

Özellik olarak dolgun, ağır, parlak ve canlı bir kumaştır. Baskı kalitesi en yüksek olan kumaş çeşididir. Renklerin canlı ve parlak çıkmaktadır. Baskı sırasında boya kumaşın arkasına geçmemektedir. Bu kumaş yıkanamaz, üst üste katlanamaz ve iki ucundan çekilemez.

Makam Bayrağı İmalatı

Makam bayrağı kalın saten kumaş üzerine dijital baskı tekniği kullanılarak imal edilir. Baskı aşamasından sonra baskının daha canlı olması, bayrağa verilen renklerin belirginleşmesi ve baskının daha kalıcı olması için 200C -230C derece arasında fikse makinelerinde ısıdan geçirilir. Sonrasında kenarlarına sıcak kesim uygulanır. Müşterinin isteğine göre makam bayrağının kenarları saçaklı yapılır. Telalı ve saten çift kat olmak üzere 2 ayrı şekilde hazırlanır.

 

 

Makam Bayrağı Detayı Bilgi ve Sipariş vermek için;

Bize Ulaşın

Makam Bayrakları Direk Özellikleri

Makam bayrağı direkleri, tabanları ve ay-yıldızı üretimi özel olarak yapılır. Oldukça uzun bir süreç olup, özen ve emek isteyen bir iştir.

Krom Direk

Krom direkli makam bayrağı, komple paslanmaz kromdan üretilen makam bayrağıdır. Bu direkler gümüşe çalan bir renk görünümündedir. Şık görünümü yanında sağlamlıkları ile de dikkat çekerler.

Sarı Prinç Direk

Sarı prinç bakıra çinko eklenerek elde edilen bir alaşımdır. Sarı renkli olup, altına benzeyen parlak bir görünümü vardır. Bu direkler bu malzeme ile kaplanarak üretilir. Görsellik olarak son derece estetik görünüme sahiptir.